Четверг, 18.04.2024, 21:31 | RSS | Приветствую Вас Гость

12 жовтня  2018 рік. День, коли оновлена, по - сучасному відремонтована школа, поповнена новими меблями та спортивним інвентарем, вбравшись по - святковому, зустріла на своєму подвір'ї  довгоочікуванного почесного гостя координатора Програми в Україні Турецького  агенства зі співробітництва та координації (ТІКА) в особі Хаджи Байрам Болата.

ТІКА здійснює проекти та програми на території України з 1997 р. Пріоритетним напрямом для ТІКА в Криму було сприяння інтеграції кримських татар, які повернулись до історичної батьківщини, у культурне, освітнє та економічне життя півострова. У 2013 р. з метою реалізації проектів та програм по всій країні відкрито Координаційний офіс в Києві. За період 1997 – 2017 рр. було впроваджено більш ніж 300 проектів загальним бюджетом, який перевищив 40 мільйонів доларів США. У  межах міжнародних домовленостей між Туреччиною та Україною ТІКА реалізує проекти, спрямовані на покращення освітньої та соціальної інфраструктури України, поліпшення умов праці в закладах охорони здоров’я, проекти із реставрації та водозабезпечення, посилення інституційних спроможностей державних органів та органів місцевого самоврядування тощо.

В цей день  до школи також завітали і представники влади та громадськості району: член Міллій Меджлісу кримськотатарського народу -  заступник голови Генічеської РДА Г.Р. Бекірова та заступник голови Генічеської райради В.І. Краєвий, Новоолексіївський селищний голова О.Р. Бурковський. Урочисте свято на честь відкриття проекту було організовано  головою Херсонського регіонального меджлісу кримських татар -директором школи Л. І.  Люмановим, заступником директора з виховноі  С.О.  Зиковою, головою ГО «Батьки школи» В.В. Сідорук та педагогічним колективом школи, також на заході були присутні перший заступник голови Херсонського регіонального меджлісу В.Ф. Сарибілялов, секретар Новоолексіївського селищного меджлісу – радник голови Херсонської ОДА А.Е. Емірсалє, вчителі, батьки та учні. Усіх об'єднало бажання урочисто зустріти у Новоолексіївці та подякувати шановному  Хаджи Байрам Болатові  за надання великої матеріальної допомоги, яка дозволила зробити оновлення вікон та наріжних дверей, утеплення стін та заміну покрівлі ІІ корпусу та трудових майстерень школи. Крім цього в школі була значно покращена матеріально-технічна база: придбані нові столи та стільці для учнів і вчителів, шафи та стінки, шкільні дошки та трибуни. Також в рамках проекту було надано спортивний інвентар м’ячі, тенісні столи, сітки,велотренажер, спортивні мати, гирі, спортивні брусся, турніки та інше.

Діти зустріли гостей хлібом - сіллю, щирими словами подяки, піснями та танцями. Адже, чудове дійство перетворення школи відбувалося саме на іх очах. Школярі мали змогу побачити, які можно отримати результати, якщо працювати єдиною згуртованою командою, нешкодуючи ні сил, ні часу, ні коштів.

Хаджи Байрам Болат, звертаючись до всіх присутніх, підкреслив, що ТІКА - це державна структура, підпорядкована Раді Міністрів Республіки Туреччина, яка відповідає за координацію та надання матеріальної технічної допомоги.Поважний гість всіх обрадував коли наголосив: "Ми будемо продовжувати тут співпрацю", а дітям побажав "удачі, успіхів, щастя, радості і благополуччя". Наостанок промови із його уст пролунало: "Слава Україні!", на що всі присутні дружньо відповіли: "Героям Слава!"

Посадовці висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю, адже, зокрема, у Новоолексіївці значних фінансових вкладень потребують ЗОШ №2 та дитячі садочки "Івушка" і "Джерельце", аби діти у їхніх стінах почувалися комфортно та затишно. Після урочистого перерізання стрічки, усі присутні пройшли до стін красуні- школи, де мали змогу насолодитися чарівними композиціями із квітів " Чародійка осінь", виставками історичних  предметів побутового вжитку кримськотатарського народу  та творчих поробок учнів. Представниця гуртка бісероплетіння презентувала почесному гостю невеличкий сувенір на згадку про школу.